LETNIE SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW 2019

Serdecznie zapraszamy dzieci (w wieku 6-14 lat) do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych

Zajęcia odbywają się w terminach:

termin: 8-12.07  w godz. 10.30-13.30

WARSZTATY Z MATERIĄ. RZEŹBA, OBIEKT, INSTALACJA...
prowadzenie Kacper Będkowski z Małgorzatą Dobrucką

formularz zgłoszeniowy

 

terminy: 15.07- 19.07 lub 22.07-26.07 w godz. 10.30- 13.30

Warsztaty GRUNTOWNIK
prowadzenie Magda Chołuj z Małgorzatą Dobrucką

Gruntownik ta odrobinę zabawna korelacja słów „grunt” i „szkicownik” pozwalająca zamknąć w sobie szereg niebanalnych kwestii; to początek wszelkich działań twórczych wychodzących daleko poza, przed i za swoje przygotowane podłoże płaskie; to zaczyn, który nie kończy się na szybko nakreślonej myśli wstępnej. Gruntownik to dopiero początek …

formularz zgłoszeniowy

 

terminy: 29.07-2.08 lub 5.08-9.08 w godz. 10.30-13.30

Warsztaty SNY, ZWIERZĘTA I MAPA CZŁOWIEKA
prowadzenie Stefan Hanćkowiak z Małgorzatą Dobrucką

formularz zgłoszeniowy

 

Zajęcia odbywają się w cyklach tygodniowych ( do wyboru jeden).

Prosimy o wcześniejsze zapisy z zaznaczeniem wybranego tygodnia ( proszę wypełnić formularz)

telefonicznie (68 325 3726), mailowo ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście.

Ilość miejsc ograniczona (15), decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

31 maja odbył się happening pt. ,,Przy Tobie chcę wszystkiego" oparty na pomyśle artysty konceptualnego Cho Un.
Występ pokazał, że budowanie relacji to wielki wysiłek, a ludzie muszą budować między sobą mosty, żeby się rozumieć i bardzo się starać, aby te mosty przetrwały. W występie uczniowie i absolwenci  VI Liceum Ogólnokształcącego " Alter Ego" pokazali, jak łatwo można zburzyć relacje, które są one obciążone przez wiele spraw: które przez oczekiwania innych ludzi, problemy, upływ czasu.
Na początku znajomości zawsze jest dość łatwo, z czasem robi się trudniej, ciężko wtedy wytrwać w relacji (w miłości, w przyjaźni, w każdym związku), a łatwiej ją zniszczyć i uciec...

 

W marcu inspiracją do działań warsztatowych była wystawa Agaty Nowosielskiej pt. „Odludzkie”. Podczas naszego spotkania zastanowiliśmy się jak może wyglądać świat w przyszłości, kiedy nie będzie zamieszkiwany przez ludzi? Czy takie miejsce istnieje, na te pytania szukaliśmy odpowiedzi oglądając obrazy. Szczególną uwagę dzieci przyciągnęła strukturalna  kompozycja stworzona z butelek PET, czyli z głównego tworzywa wykorzystywanego w przemyślę spożywczy. Produkuje się z niego różnego typu butelki, opakowania czy pojemniki. Są tanie, lekkie i wygodne w użyciu, ale czy są bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska? Porozmawialiśmy o tym czym jest recykling? Co to jest ekologia? Jak ważna jest segregacja odpadów i ich ponowne wykorzystanie. Zajęcia miały na celu uwrażliwić na problemu ekologii od najmłodszych lat.

„Rzeźba to coś, na co wpadasz kiedy się cofasz, aby zobaczyć obraz”- stwierdzenie Barnetta Newmana, amerykańskiego malarza barwnych płaszczyzn towarzyszyło dzieciom podczas zwiedzania wystawy. „Rok rzeźby”. Podczas naszych spotkań, to uczestnicy decydowali, o tym W Która stronę...?, będziemy się przemieszczać, aby obejrzeć prace. Czy w stronę malarstwa, czy w stronę rzeźby? Oglądając wystawę szczególną uwagę zwracaliśmy na różnice między malarstwem, a rzeźbą? Te pytania towarzyszyły nam podczas oglądania prac Marka Sobczyka. Była to okazja do pokazania kompozycji trójwymiarowych i przestrzennych wykonanych z różnych materiałów, na przykład ze stali ocynkowanej, z drewna, gipsu i gliny. W zależności od tego, z czego były wykonane zastanawialiśmy się jakie mogły być użyte narzędzia do ich stworzenia.

Biuro Wystaw Artystycznych jest galerią sztuki współczesnej, szeroko dostępną dla mieszkańców w każdym wieku, aktywnie działająca w zakresie edukacji. Miejskie Przedszkole nr 34 „ Rozśpiewane przedszkole", to placówka mająca na celu wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Jej umiejscowienie zapewnia bardzo bliski kontakt z wieloma wartościowymi instytucjami sprzyjającymi kulturowemu rozwojowi najmłodszych pokoleń. Chcąc sprzyjać rozwojowi przyszłych pokoleń, stwarzać odbiorców i twórców sztuki współczesnej, otworzyć dziecku przestrzeń twórczości artystycznej oraz rozwijać jego kreatywność i otwartość na świat. Galeria BWA i MP 34 w nowym roku kontynuuje działania w wymienionych celach.

„Rzeźba to coś, na co wpadasz kiedy się cofasz, aby zobaczyć obraz”- stwierdzenie Barnetta Newmana, amerykańskiego malarza barwnych płaszczyzn towarzyszyło dzieciom podczas zwiedzania wystawy pt. „Rok rzeźby”. Podczas naszych spotkań, to uczestnicy decydowali, o tym W Którą stronę...? będziemy się przemieszczać, aby obejrzeć prace. Czy w stronę malarstwa, czy w stronę rzeźby? Oglądając wystawę szczególną uwagę zwracaliśmy na różnice między malarstwem a rzeźbą? Te pytania towarzyszyły nam podczas oglądania prac Marka Sobczyka. Była to okazja do pokazania kompozycji trójwymiarowych i przestrzennych wykonanych z różnych materiałów, na przykład ze stali ocynkowanej, z drewna, gipsu i gliny. W zależności od tego, z czego były wykonane zastanawialiśmy się jakie mogły być użyte narzędzia do ich stworzenia.

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.